W dniach 8 czerwca w Parku pod brzozami w Siemianicach Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie zorganizował imprezę pn. „Skarby Bałtyku” – wspólne grillowanie dla pokoleń” popularyzującą dziedzictwo obszaru SGR.

Na imprezę zaproszono wszystkich mieszkańców gmin należących do SGR. Wśród atrakcji mających na celu promocję naszej kultury i przyrody znalazły się: wystawa marynistyczna wraz z warsztatami, ekspozycje produktów pszczelarskich oraz soków i napojów.

Ponadto podczas wydarzenia zorganizowano występ muzyczny. Uczestnicy wzięli również udział w panelu poświęconym zdrowiu, podczas którego przygotowywano dietetyczne słodycze, badano skład organizmu, a także przeprowadzono wspólne ćwiczenia taneczne.

Goście mogli spróbować też ryb od lokalnego rybaka i innych smakołyków przygotowanych na grillu. Natomiast dla dzieci przygotowano malowanie twarzy i zabawy z bańkami mydlanymi.

Impreza była zorganizowana w ramach dofinansowania na zadanie grantowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.