Przedszkola do dzieła!

Centrum Promocji i Edukacji w Ustce-Przewłoce zaprasza przedszkola z terenów gmin: Ustka, miasto Ustka, Słupsk, Kobylnica, Smołdzino i Kępice do jesiennej zabawy. Proponujemy happening plastyczny, jakiego jeszcze nie było. Mamy tylko 10 miejsc – liczy się więc kolejność zgłoszeń.

Ryby na płocie

Wspólnie z chętnymi do współpracy 10 placówkami przedszkolnymi (decyduje kolejność zgłoszeń), na przełomie listopada i grudnia udekorujemy przestrzeń  wokół  siedziby Centrum Promocji i Edukacji w Ustce-Przewłoce. Jak? Do zgłoszonych do zabawy przedszkoli dostarczymy kartonowy wzorzec rybki do pomalowania, pokolorowania, oklejenia (technika oprawy graficznej jest dowolna). Wasze projekty zostaną zeskanowane, powiększone do dużych rozmiarów i przygotowane do ekspozycji w zmiennych warunkach pogodowych. Ważne jest, aby rybki udekorowali najmłodsi artyści wg. własnych wizji, wyobraźni, tak aby ozdobiły i ożywiły swoimi kolorami przestrzeń wokół Centrum Promocji i Edukacji, gdzie zostaną uroczyście zawieszone w ustalonym z Państwem terminie.

Małe co nieco

Pamiętajcie, aby podpisać wykonaną przez siebie rybkę. W zamian za Wasz artystyczny trud, dla każdej grupy przedszkolnych artystów przygotowaliśmy ciekawe zajęcia rybackie wraz z małym poczęstunkiem w wybranym terminie. Oczywiście ważny jest także fakt publicznego eksponowania Waszych prac – być może to pierwsza w życiu wystawa, którą przez najbliższe miesiące obejrzą tysiące osób przejeżdżających obok siedziby CPiE. Spodziewamy się również zainteresowania lokalnych mediów, a już na pewno wielu ekspozycji w Internecie.

Nie czekaj – zgłoś się!

Zgłoszenie (tylko jedno z placówki) wraz z nazwą i adresem przedszkola oraz danymi kontaktowymi osoby zgłaszającej (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu) należy przesyłać na adres e-mailowy CPiE: biuro@sgr.org.pl do dnia 20 listopada 2015r. Wszelkie pytania można kierować do p. Mileny Ugorskiej-Knapczyk ze Słowińskiej Grupy Rybackiej, organizatora happeningu (tel. 516 559 181 lub 59 307 07 57)

Organizator:

Słowińska Grupa Rybacka, to organizacja pozarządowa działająca na rzecz rozwoju lokalnego. Współpracuje z mieszkańcami obszaru na różnych płaszczyznach, angażuje się m.in. w rozwój turystyki tworząc Słowiński Szlak Rybacki. Poprzez takie działania promuje rybacki charakter obszaru, aktywizuje mieszkańców, współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Stworzone przez SGR Centrum Promocji i Edukacji w Ustce-Przewłoce jest miejscem spotkań, zabawy i edukacji, której motywem przewodnim jest morze, rybołówstwo i lokalne produkty.

Zapraszamy do udziału w happeningu, ale także do współpracy na innych polach.