26 stycznia br. ruszyła Szkoła Biznesu dla organizacji pozarządowych z obszaru SGR.

W sobotę w siedzibie Słowińskiej Grupy Rybackiej odbyło się pierwsze szkolenie organizowane w ramach Szkoły Biznesu dla organizacji pozarządowych z obszaru SGR, w którym udział wzięło 20 osób. Jego tematem był fundraising, czyli pozyskiwanie środków na działalność organizacji. Podczas spotkania uczestnikom przybliżono zagadnienia z zakresu komunikacji i sposoby budowy relacji z partnerami biznesowymi i sponsorami. Dowiedzieli się oni też, jak przygotować organizację do wdrożenia fundraisingu i stworzyć niezbędne do jego praktykowania narzędzia.

Szkolenie prowadziła Pani Anna Jędrzejewska – koordynatorka wydarzeń specjalnych, tworzenia strategii fundrasingowych i pomysłodawczyni oraz trenerka programu pilotażowego „Twoje pierwsze kroki w fundraisingu” od czterech lat realizowanego przy wsparciu Miasta Gdańsk.

Kolejne szkolenie, tym razem z budowania strategii marketingowej i myślenia biznesowego odbędzie się 28 lutego. Dzień później zorganizowane zostanie spotkanie na temat prowadzenia działalności gospodarczej w organizacjach związanej z edukacją i promocją.

Organizacje z obszaru SGR (posiadające oddział lub siedzibę na obszarze gmin: Miasto Ustka, Ustka, Słupsk, Kobylnica, Kępice lub Smołdzino), które chciałyby dołączyć do naszej Szkoły proszone są o kontakt z Panią Eweliną Szulc na adres: e.laskowska@sgr.org.pl lub pod nr tel.: 516 559 181.

Projekt pn.: Szkoła Biznesu dla organizacji pozarządowych z obszaru SGR realizowany jest w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020.