Oryginalny kuter rybacki

Przy Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce stanął oryginalny kuter rybacki. Blisko 10-metrowa jednostka dopełni charakteru parku rybackiego, jakim niebawem Centrum Promocji i Edukacji się stanie.

Atrakcja dla najmłodszych

Docelowo ta niemal 8-tonowa jednostka rybacka zostanie przystosowana do zwiedzania jej pokładu i sterówki. Z tej wyjątkowej atrakcji korzystać będą mogły przede wszystkim dzieci. Będzie to świetna okazja do przybliżenia najmłodszym zawodu rybaka i poznania narzędzi jego pracy.

Kuter to nie wszystko

Kuter to jedna z wielu atrakcji Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce. W najbliższym miesiącu wokół budynku powstanie edukacyjny plac zabaw z kompleksem piaskownic z pomostami, stanie też kilka stoisk wodno-piaskowych dla dzieci.

Skoro rybactwo to i morze

Obok rybactwa istotnym aspektem działania Centrum Promocji i Edukacji są sporty wodne. W sąsiedztwie budynku powstał park sportów wodnych, który już cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Urządzenia zostały tak dobrane, aby kształtować mięśnie wykorzystywane podczas uprawiania sportów wodnych.

Na terenie CPiE nie tylko miłośnicy sportów wodnych mają swoją przystań. Wiata rowerowa na szlaku R-10 jest także dobrym miejscem do odpoczynku dla cyklistów, którzy przemierzają Wybrzeże Bałtyku na rowerze.

Rola Centrum Promocji i Edukacji

CPiE pełnić będzie funkcje m.in.: turystyczno-kulturową, promocyjną, edukacyjną, wystawienniczą i administracyjną. Docelowo oferta centrum wzbogacona będzie warsztatami dla mieszkańców i turystów tematycznie związanymi z morzem i rybactwem. Obiekt wyposażony będzie w multimedia, w tym rybackie gry animowane dla dzieci oraz filmy edukacyjne. Do dyspozycji organizacji pozarządowych będzie sala konferencyjna na ok. 35 osób.