Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w konkursie „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.

Zapoznaj się z regulaminem i wybierz jedną z 4 kategorii:  

1.Wypoczynek u rolnika

Oceniane będą gospodarstwa agroturystyczne skategoryzowane w Wiejskiej Bazie Noclegowej, a także te, które nie zostały poddane procedurze kategoryzacji, ale spełniłyby wszystkie jej warunki

2.Wypoczynek na wsi

Kategoria jest przeznaczona dla pozostałych obiektów noclegowych położonych na obszarach wiejskich, które eksponują w swojej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej walory polskiej wsi, w tym bogactwo kulinarne, kulturalne i potencjał mieszkańców.

3.Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej

W tej kategorii będzie oceniana oferta uzupełniająca pobyt turystyczny na wsi, w tym działania edukacyjne i kulturalne. Szczególnie doceniona zostanie oferta pakietowa, stanowiąca spójny tematycznie kompleks wielu atrakcji i usług opartych na zasobach polskiej wsi. 

4.Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich

Szlak kulinarny tworzony przez restauracje, lokale gastronomiczne i wytwórców żywności musi serwować dania oparte na przepisach zaczerpniętych z tradycji kulinarnej regionu. Powinny być one przygotowywane przy użyciu tradycyjnych urządzeń, tj. pieców, wędzarni, suszarni itp.

Najwygodniej zrobić to, korzystając z formularza na stronie konkursowej. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 3 sierpnia 2018r.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronach internetowych POT, a szczególnie na stronie konkursowej