Wnioskodawca jest właścicielem jednostki rybackiej i czynnie prowadzi działalność połowową na obszarze Morza Bałtyckiego. Dywersyfikuje swoje źródło dochodu poprzez działalność turystyczną – prowadzi Pensjonat Dom wakacyjny Mistral w Ustce oferując usługi noclegowe.

Tytuł: Utworzenie oraz wyposażenie kawiarni wraz z fabryką cukierków w domu wakacyjnym „Mistral”.

Beneficjent: Adam Jakubiak

Program: PO Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013

Lokalizacja: Ustka

Pozyskane dofinansowanie pozwoliło na rozszerzenie dotychczasowych usług oferowanych w pensjonacie poprzez wprowadzenie zupełnie nowych, innowacyjnych dla obszaru rozwiązań polegających na stworzeniu kawiarni wraz z fabryką cukierków. W tym celu przebudowano pomieszczenia w pensjonacie i dostosowano je do funkcji kawiarni. W wyniku projektu stworzono usługę dotychczas nieoferowaną na obszarze Słowińskiej Grupy Rybackiej – przy kawiarni powstała manufaktura krówek, która dziś na stałe wpisała się w charakter Ustki i stanowi obowiązkowy punkt na mapie miasta. Kawiarnia zlokalizowana jest na usteckiej starówce – jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście, zlokalizowanym tuż obok gwarnej, uwielbianej przez turystów ulicy Marynarki Polskiej. Kawiarnia oferuje szeroki asortyment „Usteckiej krówki”, a także ciast. Można tam również nabyć komiks o rybaku Mistralu – legendarnym bohaterze regionu, do którego imienia nawiązuje nazwa lokalu.

Dziś kawiarnia doczekała się swoich filii na terenie miasta, jedną z nich jest obiekt sezonowy działający po zachodniej stronie portu.