Drewno i praca w nim to pasja Wnioskodawcy. Kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych stanowiły podstawę do podjęcia własnej działalności w tym zakresie – i tak powstał ArtWood.

Tytuł: ArtWood, świadczenie usług wycinania i grawerowania laserem CO2 oraz produkcja ekskluzywnych akcesoriów drewnianych.

Beneficjent: Jaskólski Łukasz

Program: PROW 2014-2020

Lokalizacja: Starkowo

Dofinansowanie projektu umożliwiło Wnioskodawcy uruchomienie firmy, w ramach której świadczone są usługi związane z laserowym wycinaniem i grawerowaniem oraz produkcją wysokiej jakości akcesoriów drewnianych, tj. etui na telefony komórkowe, zegarki naręczne i ścienne, obrazy, a także inne wyroby z drewna inspirowane aktualnymi trendami. Dużą część działalności zajmuje produkcja ekskluzywnych akcesoriów ślubnych oraz spersonalizowanych dodatków. W ofercie firmy są zarówno produkty katalogowe, jak i te na specjalne zamówienia – najwyższej klasy, wykonane z naturalnych materiałów.

ArtWood uwzględnia sezonowość dostosowując działania do potrzeb klienta, np. artykuły bożonarodzeniowe, czy unikatowe pamiątki w okresie wakacyjnym. Firma jest efektem realizacji własnych pasji, rozwijania zainteresowań oraz bogatego doświadczenia Wnioskodawcy w dziedzinie obróbki drewna. Obserwacja trendów pozwoliła na stworzenie usługi innowacyjnej w skali obszaru SGR. ArtWood jest dziś odpowiedzią na zapotrzebowanie na artykuły drewniane z pomysłem – modne i luksusowe. Firma wciąż poszerza swoje usługi oferując m.in. drewniane stoliki wypełniane żywicą czy stylowe drewniane drzwi i meble. Praktyką firmy jest zastąpienie szkodliwych substancji zabezpieczających powłokę drewnianą ekologicznymi, naturalnymi i bezpiecznymi dla zdrowia ludzi i roślin woskami. Produkty te są zgodne z normą DIN EN 71.3.

W ramach projektu zakupiono m.in:

  • laser CO2 wraz z urządzeniem do grawerowania elementów okrągłych
  • oprogramowanie
  • narzędzia
  • projekt i wykonanie strony www
  • system monitoringu

Firma prężnie się rozwija, w ofercie znajdują się obecnie kuchnie na wymiar, szafy do zabudowy, czy też meble wolnostojące.

https://artwoodwesele.pl/

FB: @ArtWood.grawerowanie